Ogród przy bliźniaku

O projekcie

MIEJSCE: Łazy k. Warszawy


PROJEKT: 
2018


REALIZACJA:  
wiosna 2019

Ogród został zaprojektowany tak, aby mógł być przynajmniej w części wykonany samodzielnie przez inwestorów. W tym niewielkim ogrodzie wydzielonych zostało 3 strefy funkcjonalne. Są to: taras z pergolą, część wypoczynkowa z leżakami oraz część gospodarcza z domkiem ogrodowym.

Ze względu na niewielki rozmiar ogrodu ilość gatunków roślin została ograniczona. Aby zapewnić zmienność podczas poszczególnych pór roku zastosowano krzewy liściaste oraz krzewy iglaste i rośliny zimozielone.

Materiały wykorzystane w projekcie kolorystyką nawiązującą do stolarki okiennej oraz materiałów wykorzystanych w domu. Przez co ogród będzie spójny z domem stając się niejako przedłużeniem salonu. Kolory to zielenie, naturalne brązy drewna oraz czarny. Występuje również kolor rudo miedziany na donicach nawiązujący do koloru znajdującego się na elewacji.

Cała kompozycja utrzymana jest w geometrycznym kształcie. Proste linie rabat kontrastują z naturalnymi trochę ‘rzeźbiarskimi’ i architektonicznymi kształtami krzewów i traw. Jednocześnie całość pozostaje w relacji z otaczającym krajobrazem ze względu na wykorzystane rośliny.