Ogród przy szeregowcu v2

O projekcie

LOKALIZACJA: Gdańsk

DATA: 2018 

Wersja 2 projektu ogrodu przy szeregowcu w Gdańsku. Centralnym punktem w ogrodzie jest duża ażurowa pergola. Pod konstrukcja znalazło się miejsce na wygodna sofę ogrodową. Zaprojektowane zostało miejsce na grill, który pełni także funkcję dekoracyjnego kominka ogrodowego.

Dwa tarasy są połączone ze sobą. Jeden znajduje się tuz przy budynku. Jest to miejsce usytuowania dużego stołu. Jest to wygodne miejsce do serwowania posiłków na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Druga cześć tarasu to pergola wraz z grillem/kominkiem. Nawierzchnia to deska kompozytowa w kolorze ciemno szarym.

Rabaty i trawniki zostały zaplanowane w geometrycznych ramach. Nasadzenia oraz formy roślinne, zgodnie z naszą idea opierająca się na wykorzystywaniu przede wszystkim gatunków rodzimych oraz form naturalnych. Wśród projektowanych nasadzeń znalazły się głównie brzozy pożyteczne, kilka gatunków wysokich traw ozdobnych, kwitnących bylin, kwiatów oraz hortensji. Naturalistyczne formy zostały skontrastowane z formowanym żywopłotem z grabu oraz strzyżonymi i zimozielonymi kulami z bukszpanu. Kompozycje zostały zaplanowane tak aby pielęgnacja ogrodu była mało kłopotliwa i prosta. Ogród również będzie się zmieniał przez cały rok czyniąc go atrakcyjnym bez względu na porę roku.