Ogród trawiasty

O projekcie

MIEJSCE: Mniszek k. Radomia

PROJEKT: 2017

REALIZACJA: 2017/2018

Inwestorzy zakładali, aby ogród był naturalny, z wykorzystaniem lokalnych warunków. Dominują gatunki rodzime, pierwotnie występujące na tym terenie. Wykorzystano głównie wysokie trawy ozdobne oraz kompozycje z bylin. Kompozycja została uzupełniona o dwa duże drzewa. Na rogu działki posadzony został duży dąb szypułkowy oraz naprzeciwko okna kuchennego- wielopniowa lipa drobnolistna.

Założeniem ogrodu było od samego początku wpisanie się w otaczający działkę młodnik sosnowy, który stanowi piękne tło dla nowo powstałego ogrodu.

Na uwagę zasługuje efektowne przejście obsadzone po obu stronach wysokimi trzcinnikami ostrokwiatowymi. Wysokie kłosy traw pięknie kołyszą się na wietrze. Szeroki pas trzcinników wspaniale prezentuje się również oglądany z okna.

Jednym z ważniejszych założeń projektu było również, aby ogród był pożyteczny dla owadów i ptaków. Zaprojektowane kwitnące kompozycje roślinne oraz niewielka łąka kwietna w części gospodarczej działki pozwala rozwijać pszczelarskie pasje właściciela ogrodu.

Dookoła pięknie wypielęgnowanego trawnika powstały geometrycznie wytyczone rabaty naturalistyczne. Dzięki takiej kompozycji udało się pogodzić upodobania klientki do prostych form wraz z naturalnym charakterem ogrodu.