Ogród z zieloną ścianą

O projekcie

LOKALIZACJA: Warszawa, Białołęka

PROJEKT: 2019

POWIERZCNIA OPRACOWANIA: 500 m2

Głównych elementem i zarazem sercem ogrodu jest przestronna altana, która pełni funkcję salonu ogrodowego. Koncepcja zakłada zbudowanie lekkiej i ażurowej konstrukcji wypełnionej roślinnością w formie pnączy oraz dużej zielonej ściany (ogrodu wertykalnego), która znajduje się w części jadalnej. Założeniem projektowym było stworzenie przestrzeni do relaksu na świeżym powietrzu dla całej rodziny. W części jadalnej usytuowano duży stół, a nieopodal wygospodarowano przestrzeń na grill. W drugiej części znalazło się miejsce na wygodną sofę z fotelami. Na ścianie obitej drewnianymi panelami zawiśnie biokominek o nowoczesnej formie.
W projekcie zastosowano drewno, wiklinę i rattan w formie nowoczesnych i wygodnych mebli. Nawierzchnia to głównie drewniane deski w ciepłych jasnych odcieniach brązu oraz żwir.
Projektowana roślinność to głównie bardzo bogate, piętrowe naturalistyczne rabaty wypełniające geometryczne kwatery, wydzielone za pomocą niskich obwódek z irgi błyszczącej. Dominujące są tu gatunki traw ozdobnych, skomponowane z kwitnącymi bylinami. Roślinność została zaprojektowana tak, aby kompozycje były atrakcyjne o każdej porze roku. Ważnym akcentem są kwitnące drzewa i krzewy takie jak magnolia, świdośliwa czy wiśnia piłkowana.