Taras na Pradze

O projekcie

LOKALIZACJA: Warszawa/ Praga


PROJEKT: 2018

Taras o powierzchni 26 m2 na warszawskiej Pradze, zaprojektowany został w nowoczesnym stylu loftowym. Wydzielone zostały dwie strefy funkcjonalne. Przy wejściu od strony kuchni zaplanowano strefę jadalną ze stołem i krzesłami w modnym kolorze living coral. Po przeciwnej stronie zostało wydzielone miejsce na wygodną kanapę i fotel.

Nawierzchnia tarasu zostanie wykonana z modrzewia syberyjskiego, a donice i opaska zostaną wysypane żwirem w kolorze czarnym. Istotną częścią projektu są duże donice z surowej stali, które z biegiem czasu będą nabierały rdzawej patyny, nawiązując do lubianego przez właścicieli stylu industrialnego. Proste formy donic zostały skontrastowane z roślinami o bardzo swobodnym i naturalistycznym pokroju, co nadało kompozycji lekkości. W największych donicach zaprojektowano duże krzewy świdośliwy lamarcka (Amelanchier xlamarcki) oraz krzewiaste formy grabów. W małych, prostopadłościennych donicach znalazły się swobodne kompozycje z wieloletnich traw ozdobnych oraz bylin.

Przy oknach znalazły się ażurowe kratownice, po których z powodzeniem będzie się piął bluszcz, tworząc w przyszłości zieloną ścianę.

Oryginalnym elementem wyposażenia będzie stworzony na zamówienie neon umieszczony na ścianie. Na całym tarasie zaplanowano oświetlenie, które wieczorem stworzy niepowtarzalny klimat, podkreślając walory wykorzystanych roślin